Pełna automatyka

Roboty Ambrogio, całkowicie samodzielnie zadbają o każdy trawnik. Programowanie codziennego czasu koszenia, automatyczne ładowanie się, czujnik trawy, przewód ograniczający, czujnik spadku, kontrola wysokości koszonej trawy, rozdrabnianie skoszonej trawy, samooczyszczenie się kół, samodzielna obsługa kilku odrębnych obszarów koszenia, możliwość sterowania poprzez smartfon lub tablet, automatyczna blokada noża dla zachowania maksimum bezpieczeństwa, alarm i wiele innych cech stanowią o całkowitej samodzielności robotów koszących Ambrogio.

Bezpieczeństwo

Czujnik bezpieczeństwa, zatrzymuje nóż w momencie podniesienia robota. Specjalna osłona noża sprawia, że dostęp do niego w poruszającym się robocie jest niemożliwy. Widoczny i szczególnie oznaczony przycisk STOP, umieszczony na obudowie pozwala na szybkie wyłączenie robota w dowolnym momencie. Ambrogio posiada certyfikat CE, który gwarantuje zgodność z najsurowszymi międzynarodowymi normami bezpieczeństwa.

Przewód ograniczający

Przewód ograniczający – to dzięki niemu roboty Ambrogio są w pełni samodzielne. Służy on do wytyczenia robotowi terenu który ma codziennie kosić, z pominięciem delikatnych roślin, oczek wodnych, piaskownicy, i wielu innych, które każdy z nas ma w swoim ogrodzie. Robot dojeżdża do umieszczonego w trawie przewodu, ale nie przekracza go i kosi dalej w innym kierunku, podąża też za nim do stacji ładującej.

Przewód ograniczający jest bezinwazyjnie układany w ziemi na głębokości od 5 do 10cm. Ponieważ wykonanie tego samodzielnie może być kłopotliwe, zainstalujemy go dla Państwa przy pomocy specjalnego urządzenia, które automatycznie nacina darń i umieszcza w niej przewód.

Ekologia

Niski poziom zużycia energii , brak zanieczyszczeń dla środowiska. Regularne i częste koszenie poprawia jakość darni i sprzyja zagęszczeniu murawy, zwiększa też odporność na choroby, suszę i szkodniki. Rozdrobniony pokos użyźnia trawnik i poprawia jego bilans wodny. Roboty całkowicie eliminują problem zbierania i pozbywania się skoszonej trawy. Obecność robotów pomaga odstraszać krety

Koszenie

Każdy robot koszący Ambrogio jest wyposażony w stalowy nóż tnący, w kształcie gwiazdy, z 4, 8 lub 12 ramionami, jego średnica wynosi od 24cm do 35cm. Wysokość noża można ustawić adekwatnie do własnych wymagań na wysokości odpowiednio od 20mm do 85mm, przedziały są różne w różnych modelach. Każdy robot w celu idealnego koszenia posiada system oparty na unikalnym, inteligentnym algorytmie, możliwość koszenia spiralnego dla dokładnego dokoszania fragmentów gęstszej lub wyższej murawy, czujnik skoszonej trawy w celu minimalizacji całkowitego czasu pracy i zużycia robota, czujnik deszczu pozwalający klientowi podjąć decyzję czy robot powinien, czy też nie, kosić podczas opadów, możliwość obsługi kilku odrębnych trawników przez jednego robota.

Czujniki zderzenia

Kiedy Ambrogio uderza w drzewo lub krzew, nacisk poruszonej obudowy jest odbierany przez czujniki. Sygnał jest przekazywany do płyty głównej, daje on informację dla robota, aby cofnąć się, wykonać zwrot i kontynuować pracę wokół przeszkody.

Dodatkowo linie robotów Ambrogio 200 i 300 są wyposażone w czujniki zderzenia wyczuwające opór koła podczas zderzenia. Powoduje to odwrócenie kierunku jazdy robota jednocześnie uniemożliwiając obracanie się kół w jednym miejscu.

Czujnik deszczu

Co, jeśli pada deszcz? Dzięki Twojej decyzji, Ambrogio wie, co robić!

Koszenie trawy podczas opadów deszczu może spowodować uszkodzenia trawnika; dlatego Ambrogio wyposażony jest w czujniki, które, w przypadku deszczu, powiadomią robota i powróci on do stacji ładującej i poczeka aż pogoda się poprawi.

Jednakże wszystko zależy od Ciebie! Zawsze możesz wyłączyć czujniki i pozwolić robotowi na pracę w deszczu: Ambrogio jest tak zbudowany aby to wytrzymać!

 

Programowanie czasu pracy

Pozwala na dowolne ustawienie momentu wyjazdu kosiarki ze stacji ładującej oraz ilości godzin jej pracy. Efekty to przede wszystkim codzienne przycinanie trawnika, bardzo istotne dla najlepszej jego pielęgnacji, dające maksymalne efekty rozrostu i wzmocnienia trawy, a także możliwość ustawienia czasu pracy kosiarki w najodpowiedniejszym dla każdego użytkownika momencie – codziennie tylko rano lub tylko wieczorem, lub też w czasie kiedy nikogo nie ma w ogrodzie, lub wtedy kiedy tylko chcesz!

Czujnik trawy

Sensory które wykrywają trawę. Modele przeznaczone do niewielkich powierzchni (do 800 mkw) i które jednocześnie mogą funkcjonować bez linii ograniczającej, jako jedyne na świecie, są wyposażone w opatentowane czujniki trawy, które zatrzymują i cofają robota kiedy tyko ten zjedzie z trawnika na inne podłoże, np. kostka, drewno, ziemia. Dzięki temu robot samodzielnie porusza się cały czas po trawie którą kosi.

Autoprogramowanie

Dzięki zainstalowanym na obrzeżach obudowy czujnikom skoszonej trawy robot rozpoznaje trawę, która została już wcześniej skoszona i planuje swoją dalszą pracę przemieszczając się na obszary jeszcze nie skoszone, jednocześnie skracając całkowity czas pracy, zmniejszając niepotrzebne zużycie maszyny oraz dbając o kondycję samej murawy.

Konsola Bluetooth

Technologia Bluetooth pozwala na kierowanie, kontrolę i programowanie robota poprzez duży ekran dotykowy. Wygodne i przydatne jeśli nie możesz zrobić tego poprzez swój telefon.

Odbiornik Bluetooth pozwala na szybką aktualizację oprogramowania robota z dowolnego urządzenia, bez konieczności podłączania przewodów. Pozwala także na zdalne kierowanie korzystając z aplikacji Ambrogio Remote APP dostępnej dla iOS i Android.

Baterie

Ambrogio stosuje wydajne akumulatory litowo-jonowe, które pracują 2-3 razy dłużej niż zwykłe Ni-Cd i Ni-Mh baterie, a także są od nich mniejsze i lżejsze. Dostarczają one energię potrzebną do poruszania się i koszenia.

Siła i energia aby prawidłowo kosić Twój trawnik!

Automatyczne ładowanie

Ambrogio jest całkowicie samodzielny i pracuje w zaprogramowanych przedziałach czasu, przemiennie kosząc i ładując się.

Większość modeli Ambrogio jest wyposażonych w stację ładującą, do której robot samodzielnie wraca, gdy tylko poziom naładowania baterii staje się niewystarczający do koszenia trawnika. Kosiarka samodzielnie wjeżdża do stacji i pozostaje w niej do momentu całkowitego naładowania baterii, po czym ponownie wyjeżdża, jeśli jej zaprogramowany czas koszenia się jeszcze nie skończył lub czeka na kolejny moment kiedy to wg. zaprogramowanego schematu powinna kosić.

Czujnik spadku

Pozwala na koszenie trawników o nachyleniu do 45% bez przewrócenia się robota i co najważniejsze odpowiednio ustawiając go w stosunku do zbocza. Koła robota zostały zaprojektowane tak, aby rozpoznać wszelkie uskoki, krawężniki i koniec trawnika. Robot nie przewróci się i nie spadnie. Model L85 posiada dodatkowe cechy pozwalające pokonywać mu pochyłości do 55%, jest to jedyny taki robot dostępny na rynku.